Festival 2018

20.000 vatandaşımızın katılımıyla…

İsviçre Türk Diyanet Vakfı tarafından 28-29 Nisan tarihlerinde organize edilen Türk Kültür Festivaline iki gün içinde yaklaşık 20 bin vatandaşımız katıldı.

Bu güne kadar İsviçre’de gerçekleştirilen festivaller arasında en yoğun ilginin gösterildiği organizasyon kapsamında Konser, Tiyatro, Kitap Fuarı, Futbol Turnuvası ve Edirne Türk Halk Eğitim Merkezinden gelen öğretmenlerin hazırladıkları El Sanatları stantlarının yanısıra kültürel etkinlikler ziyaretçilerin büyük ilgisini gördü.

Enfes Memleket Lezzetleri ve Osmanlı Kültürü

Vakfımız bünyesinde bulunan dernekler ve özel şahıslar tarafından kurulan stantlarda Türk mutfağının en seçkin yemeklerinin yanısıra, ızgara çeşitleri, sıcak ev yemekleri ve tatlı çeşitleri ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Festivalin ilk günü Meddah Osman Efendi’nin performasıyla başlayan sahne sanatları, gün içinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının Türk marşlarından oluşan konseriyle devam etti. İlk günün sonunda akşam saat 20:00’de tasavvuf müzik sanatçısı Mehmet Kemiksiz ve ekibinin muhteşem konseri görülmeye değerdi.

Unutulmaz finalde, Umre çekilişi

İkinci gün hız kesmeden devam eden festival Mehter takımının konseriyle başladı. Arada stantlar ziyaret edilip, yemekler yenildi. Türk Kahvesi ve çay eşliğinde sohbet eden ziyaretçiler, Tiyatro Külliyen ekibinin Ziyafet Sofrası adlı komedi oyununu izlediler. Festivalin kapanış konseri salon içinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından verildi.

İki gün boyunca 20 Frankın üzerinde alışveriş yapan ziyaretçiler arasında yapılan Umre çekilişi oldukça heyecanlıydı.

tr_TR